sobota, 26 stycznia 2013

Jazda konna !

Wieści z krosów Polski i świata ( informacje - miesięcznik ,,  Konie i rumaki " Sierpień 2012r. Indeks : 326259 )
 Stregom ( 30.06 - 1.07 ) :
W Strzegomiu były rozgrywane zawody krajowe w klasach CNC1-LL . W najtrudniejszej konkurencji zwyciężył Jacek Gałczyński na Pasji , mimo zrzutki na parkurze  ( 57,1 ) . Pozostałe miejsca wywalczyli Joanna Mandecka - Turczyńska  na Baronie ( 57,7 ) i Wiesław Nowak na Panie Grand Ewcie ( 58,7 ) . Tym dwojgu zawodnikom jako jedynym udało się pokonać parkur bez błędów .

AACHEN ( 03-08.07 ) :
W Aacheh odbyły się kolejne zawody Pucharu Narodów CIO3. Zwyciężył Australijczyk Christopher Burton na Undreclissucssion , który swój wynik z ujerzdzania powiększył o 1 pkt za przekroczenie normy w skokach . Zwycięzca zainkasował 31 000 euro . Kolejne miejsce przypadło Michaelowi Jungowi na LA BIOSTETIQUE Samie (40,60) . On z kolei przekroczył czas i na krosie , i na parkurze . Trzecie miejsce wywalczyła Brytyjka Laura Collett na Rayet , która zdobyła taką samą liczbę punktów co Michael . W Pucharze Narodów wygrali Niemcy przed Brytyjczykami i Szwedami . POLACY NIE STARTOWALI .

FACIMIECH (06-07.07) :
 Medale Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży już rozdane . W kategori kuców zwyciężyła Wiktoria Knap ( ZKS Drzonków ) na Domingo ( 49,5) . Na drugim stopniu podium staneła Anna Bartnik ( SKJ Trawers Warszawa ) na Morfeuszu ( 53,3) a na trzecim Zofia Pogodzińska na Faworku ( 52,1) Wśród juniorów młodszych rywalizujących na dużych koniach najlepsza okazała się Tola Artmańska ( LKS Stragona Strzegom ) na Sonecie ( 49,5 ). Sreberny medal wywalczyła Zuzanna Leśnak na Tajdzie ( 51,8 ) , a brązowy medal Małgorzata Cybulska ( SKJ Trawers Warszawa ) na Sojuzie ( 54,1 ) Co ciekawe zawodnikom parkur nie sprawił problemów , bo tylko dwoje miało błędy .

FONTAINEBIEAU ( 19 - 22.07) :
Niepowodzeniem zakończył sie start naszych zawodniczek w KKW na Mistrzostwach Europy w Fontainetlean . W tym roku nie udało się wysłać ekipy i do Francji pojechały Julia Elżanowska na Spinway Mamento i Katarzyna Piasecka na Avanti PP. Kasia po ujerzdzaniu zajmowała 43 miejsce z wynikiem 62,3 pkt , a Julia 47 - 66,5. Podczas próby treningowej Speenway Memento bezbłędnie przegalopował większą część krosu , ale trzy wyłamania na przeszkodach 12 , 15 i 17 wykuczył go z dalszej wrywalizacji (...) Drużynowymi mistrzami Europy zostali Irlandczycy , którzy pokonali Brytyjczyków i Holendrów ( ORGINAŁ PISAŁA MAŁGORZATA ODYNIEC )

WSZYSTKIE INFORMACJE WZIĘTE Z MIESIĘCZNIKA ,, Konie i Rumaki "